İstanbul Boşanma avukatı

Boşanmaya karar veren bireyler boşanma sürecinin bir an evvel sonuçlanması için hukuki destek alabilmektedirler. Hukuki destek hiçbir dava için zorunlu olmasa bile bu şekilde destek almak bireylere hem süre hem de istenilen sonucun alınması noktasında avantaj sağlamaktadır. İstanbul’da ikamet edip boşanma davası açmak isteyen kişiler  İstanbul boşanma avukatı ile görüşerek vekalet vermeleri durumunda boşanma davaları için hukuki destek alabilmektedirler. İstanbul boşanma avukatı aracılığı ile hukuki destek almak için bireylerin İstanbul boşanma avukatı vekaleti vermeleri gerekmektedir.

 

İstanbul’da ikamet eden bireylerin boşanma davası açmak için gitmeleri gereken yer ikamet ettikleri yere bağlı olan aile mahkemeleri olmaktadır. İkamet adreslerinin bulunduğu aile mahkemesine boşanma davası açma maksadı ile başvuruda bulunan kişiler istedikleri durumda boşanma davaları için İstanbul boşanma avukatı tutabilmektedirler. İstanbul Barosu’na kayıtlı binlerce avukat içerisinde boşanma davaları uzmanı olarak nitelendirilebilecek avukatlar aracılığı ile boşanma süreçlerini devam ettirecek olan bireylerin İstanbul boşanma avukatı sayesinde davaları daha kısa sürede sonuçlanabilmektedir.

 

Tahmin edilebileceği üzere boşanma süreci oldukça zorlu ve bireyleri yıpratan bir süreçtir. Boşanmaya karar verdim diyen bireyler bu zorlu süreçte gerek maddi gerekse psikolojik olarak oldukça yıpranmaktadır. İstanbul’da ikamet eden ve  boşanmak isteyen kişiler bu zorlu sürecin en hızlı şekilde atlatılması adına uzman boşanma avukatına vekalet vererek sürecin en hızlı şekilde sonuçlanmasını sağlayabilmektedirler. İstanbul boşanma avukatı aracılığı ile boşanma süreci avukat tutmadan devam eden boşanma süreçlerine oranla süre olarak daha kısa olması kadar , doğru netice alma noktasında da oldukça etkilidir.

 

Boşanma davası sonucunda bireylerin farklı beklentileri olabilmektedir.  Edinilmiş malların paylaşımı, alınacak nafaka miktarı, varsa çocukların velayeti gibi pek çok unsur ile ilgili olarak en doğru sonucun alınması İstanbul boşanma avukatı vekaleti ile mümkün olabilmektedir. İstanbul’da yaşayan ve kesin olarak boşanmaya karar vermiş bireylerin bu gibi unsurları göz önünde bulundurması durumundaİstanbul boşanma avukatı tarafından hukuki destek alması kendi yararına olacaktır.

 

Boşanma davalarında avukat tutulmaması durumunda kimi sorunlar da ortaya çıkmaktadır. Örneğin boşanmayı isteyen eşlerin somut bir boşanma delili sunamamaları yada boşanma nedeni olarak sundukları argümanların hakim tarafından reddi neticesinde aynı nedenle eşler 3 yıl içerisinde tekrar boşanma davası açamamaktadırlar. Boşanma gibi zaten zorlu olan bir süreçte bu gibi sürprizler ile karşılaşmak istemeyen kişiler İstanbul boşanma avukatı vekaleti  ile mutlak fayda sağlayacaklardır.

http://bosanmadavam.com/istanbul-bosanma-avukati/.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s